Winter Run İstanbul 19 Mart 2023 Pazar Günü Yardım ve Dayanışma Koşusu olarak gerçekleştirilecektir.

3.000 ek kontenjan açılarak, kayıt ücreti gelirleri; deprem bölgelerine yardımlarda kullanılmak üzere AFAD'a bağışlanacaktır.  19Mart 2023 Pazar günü düzenlenecek etkinlik; Dünya’da birçok büyük şehirde organize edilen WinterRun serisinin  Türkiye’de ki başlangıcı olacak.

Avrupa Birliği onaylı parkur sertifikasına sahip W.R.İ. da Uluslarası  standartlarda çipli ölçüm sistemi kullanılacaktır.

Yarışmalarda; TAF Yarışma Talimatına, WA, WMA yarışma teknik kurallarına ve bu statüde belirtilen özel hükümlere uygun olarak organize edilecektir.

Takım ve Şirket kategorileri ayrı değerlendirilecektir.

Şirket Kategorisi başvuruları bbe@dustevent.com adresi üzerinden alınmaktadır.

Ana etkinlik olan Koşu Yarışması 10 km olarak yapılacaktır.

Etkinlik için İstanbul’un en yoğun amatör koşu güzergahı olan Caddebostan Sahili Fuaye alanı ve start/finish olarak belirlendi.

19 MArt tarihinde Sabah 8.00 - 11.00 saatleri arasında Bağdat Caddesi Ve Sahil yolu trafiğe kapatılarak koşu etkinliği gerçekleştirilecektir.
ETKİNLİK PROGRAMI


18.03.2023 Cumartesi
10.00 – 17.00
Kit Dağıtımı
Kids Run
Spor Etkinlikleri
Sponsor Etkinlikleri


19.03.2023 Pazar
08.00 Kahve İkramı
08.15 Bilgilendirme
08.30 Isınma
08.50 Start Sıralanması
09.00 Winter Run Start
10.15 İkramlar
10.45 Streching
11.30 Madalya Töreni

WINTER RUN ISTANBUL 2023 YARIŞMA KATILIM KURALLARI

1. Yarışma TAF Yarışma Talimatına, WA, WMA yarışma teknik kurallarına ve bu statüde belirtilen özel hükümlere uygun olarak organize edilecektir.
2. Yarışma; yabancı katılımcılara açık olacaktır. Kayıt yaptırırken yabancı uyruklu katılımcıların pasaportlarını ibraz etmeleri ve sağlık raporlarını teslim etmeleri gerekmektedir.
3. Yarışmalar Kadın ve Erkeklerde yapılacaktır.
4. Yarışmalarda uygulanacak yaş kategorileri aşağıda belirtilmiştir.
Büyük Kadınlar : 2005 doğumlu ve daha büyük yaştaki sporcular.
Büyük Erkekler : 2005 doğumlu ve daha büyük yaştaki sporcular.
MASTERLER

KADINLAR - ERKEKLER
30-34
35-39
40-44
45-49
50-54
55-59
60-64
65-69
75-79
80+
5. Etkinlik kısıtlama olmaksızın 18 Yaş üstü tüm bireylerin katılımına açıktır. Tüm Sorumluluk katılımcıya aittir.
6. Yarışma Katılım Ücretleri
12 Aralık – 31 Aralık 2022 250 TL
1 Ocak – 31 Ocak 2023 330 TL
1 Şubat 2023 sonrasında 380 TL
Olarak düzenlenmiştir.
Şirket Kategorisinde katılım sağlayacak şirketlerin kayıtları sadece mail üzerinden toplu şekilde yapılacaktır.
7. a) Katılımın gerçekleşebilmesi için, katılımcının başvuru bölümünden gerekli formu doldurması ve katılmak istediği kategoriye ait katılım ücretini yatırmış olması gerekir.
b) Yarışmacı katılım formunu doldurup katılım ücretini ödedikten sonra kaydı tamamlanır ve etkinlik kurallarını kabul etmiş sayılır.
c) Katılımcıların yarış boyunca üzerlerinde taşımakla yükümlü oldukları göğüs numaraları, yarıştan 1 gün önce (18.02.2023) 10.00-17.00 saatleri arasında Şaşkınbakkal etkinlik alanında kurulacak kayıt masasından dağıtılacaktır.
8. a) Organizasyon ekibi ve hakemler yarışın herhangi bir noktasında sporcunun sağlığı ile ilgili riskli bir durum görmesi halinde koşucuyu yarış dışı bırakma hakkına sahiptir.
b) Kayıt yaptırmış olan sporcuların yarışa katılımları kendi sorumluluğundadır. Yarışa gelmeme durumunda ya da kayıt iptali talebinde katılım ücretleri iade edilmez.
9.Kayıt yaptıran sporcular, yarış start saati öncesi yarışmacı kitlerini almakla yükümlüdür. Etkinlik bittikten sonra herhangi bir şekilde kit dağıtımı/gönderimi yapılmayacaktır.
10. a) Organizasyona katılımda mesuliyet katılımcılara aittir. Organizatör firma her türlü mesuliyetten muaftır. Buna kazalar, kayıp eşyalar ya da başka araç / gereçler de dâhildir. Katılım belgelerinin ulaşmasıyla tüm katılımcılar, kendilerinin ve ekip arkadaşlarının koşuya katılmalarında herhangi bir sağlık engelinin bulunmadığını kabul ederler.
b) Bununla birlikte TAF (Türkiye Atletizm Federasyonu) özel yol yarışları talimatı gereğince yarışmaya katılan tüm sporcular yarış süresi boyunca Federasyon tarafından sigortalanır. Sigorta bedelleri organizatör firma tarafından karşılanır.
11. a) Göğüs numarasının ve çipinin başka kişilere devredilmesi, diskalifiye nedenidir.
b) Yarış güzergâhından çıkılması veya güzergâhın değiştirilmesi yarışmacının diskalifiye edilmesine neden olur.
12.Organizatör Katılım Şartlarını değiştirme hakkını saklı tutar
13.Organizatör; herhangi bir nedenle, Winter Run İstanbul etkinliğinin yapılmasının tehlikeli ya da sakıncalı olduğunu düşünürse; geçerli kanun ve düzenleyicileri göz önünde bulundurarak, sorumluluk ve yükümlülüğü olmaksızın, koşuyu iptal etme, değiştirme, doğmuş sözleşmeyi tek taraflı feshetme, etkinliğin tarihi, başlangıç saati, parkuru ve mesafesi gibi ayrıntılarını ve/veya etkinlikle bağlantılı olarak sunulan imkanları değiştirme hakkına sahiptir.
14. a) Organizatörün herhangi bir sebeple etkinliği iptal etmesi durumunda kayıt ücretinin tamamı iade edilir.
b) Bir neden olmaksızın Organizasyonun tarihi, şehri veya yarış kilometrelerinin değişmesi sebepleri ile katılımcının etkinliğe katılamaması durumunda, kayıt ücreti iade edilir.
c) Toplumsal olaylar, afetler ve öngörülemeyen krizler neticesinde; ilgili makamların talimatlarıyla tarih, yer, güzergah, kilometre ve kategori değiştirilmesi durumlarında;
Etkinlik iptal edilirse; kayıt ücretleri organizatöre ait başka bir etkinlik biletiyle değiştirilir.
Etkinlik ertelenirse; organizatör herhangi bir ücret iadesi gerçekleşmez. Bu konu organizatörün saklı hakkıdır.
15.Organizatör, kayıt dönemi sırasında kayıt ücretini herhangi bir sebeple yerel olarak değiştirme hakkını saklı tutar.
16.Winter Run İstanbul etkinliğine katılan katılımcının hiçbir sebep ile katılım için yapılan masrafları karşılanmaz. Organizatörün, yapabileceği değişiklikler veya iptaller doğrultusunda, ulaşım veya konaklama masraf, iptal ve değişiklik bedellerine karşın herhangi bir sorumluluğu olmayacaktır.
17.Organizatör, ödülleri değiştirme, iptal etme ve/veya ödüllerin herhangi birini ya da hepsini, benzer değerde ödüllerle değiştirme hakkını saklı tutar. Ödül olarak nakit alternatifler sağlanmayacaktır ve ödüller devredilemez ve geri ödemesizdir.
18.Organizatör tamamen kendi takdiriyle, katılımcıyı Katılım Şartlarına uymadığı için ya da geçerli olan hallerde; etkinlikte, etkinlik öncesinde ya da etkinlikle ilgili faaliyetlerdeki davranışlarının, herhangi bir noktada rahatsız edici olması, bir kişiye, mala ya da Organizatörün itibarına zarar verebilecek nitelikte olması ya da zarar vermesi, sosyal medyada organizatörü veya organizasyonu suçlayıcı, rencide edici veya terör ile ilintili paylaşımda bulunması, giriş formlarında yanlış bilgiler vermesi, centilmenlik dışı davranışlarda bulunması, gayri resmi bir numara ile yarışması, başka bir kişiye atanmış resmi numara ile yarışması, resmi bir yarış numarasını başka bir kişiye iletmesi, bu numarayı başka bir kişiden edinme girişiminde bulunması, sağlık, güvenlik sebepleri dâhil, fakat bunlarla sınırlı olmamak üzere; başka herhangi bir türde, yasa dışı ya da uygunsuz davranış nedeniyle diskalifiye etme ve çıkarma hakkını saklı tutar.
19.Kazanan bir katılımcının diskalifiye edilmesi halinde; ödül hakkı düşecek ve/veya ödül bağışlanacak ya da alternatif bir galibe verilecektir. Herhangi bir sebeple diskalifiye edilen katılımcılara geri ödeme yapılmayacaktır. Bir etkinlikten diskalifiye edilmiş bireyler resmi sonuçlardan çıkarılacaktır.
20.Bir katılımcının; Winter Run İstanbul etkinliği sırasında kendini sakatlaması halinde, Organizatör sorumlu değildir. Organizatör; gerekli gördüğü durumlarda, katılımcıyı bir sağlık kuruluşuna yönlendirebilir. Sağlık kuruluşunda katılımcılara uygulanabilecek tıbbi bakımla ilgili olarak oluşabilecek tüm masraflar, katılımcı tarafından karşılanır.
21.Start öncesi yedek kıyafet çantası etkinlik alanından teslim alınacaktır. Koşu Sonrası yedek kıyafet çantaları göğüs numaraları karşılığında bitiş noktasında etkinlik alanında teslim edilecektir.
22. a) Her katılımcı kayıt olmaları durumunda; organizatörün belirttiği 22 maddelik bu kurallara ve hükümlere uymayı kabul ettiğini beyan etmiş sayılır. Kurallar haricinde herhangi bir talepte bulunamaz.
b) Organizatör de kurallarda yazan maddelleri katılımcıların kayıt olmalarıyla taahhüt etmiş sayılmaktadır. Organizatör tüm katılımcılara karşı kurallar dahilinde yükümlülüklerini yerine getirmeyi kabul etmiştir sayılır.

Winter Run İstanbul
Dust Event