İznik Ultra

Etkinlik Hakkında Genel Bilgiler

İznik Ultra Maratonu, Türkiye’nin en büyük patika koşusu festivali.

2011 yılından beri aralıksız olarak Macera Akademisi - MCR Racesetter tarafından düzenleniyor. Başta yerel kurum ve yapılar olmak üzere birçok destek ile devam ediyor. 26 ülkeden 1.200 sporcuyu yarışlara çeken fikir basit: İznik Gölü’nün çevresini koşarak, kas gücüyle dönmek!

Üç gün süren festivalde 160, 90, 55, 35 ve 20 kilometrelik patika parkurları, tarihi kent koşusu ve Çocuk Koşusu gerçekleşiyor. İzleyicilerle birlikte 2.500 sporsever Bursa’ya, UNESCO Dünya Mirası Aday Listesi’nde bulunan ve 2.500 yıllık geçmişe sahip İznik’e geliyor. Misafirler, göl çevresindeki 21 köy ve mahallenin alkışları ve destekleriyle koşuyorlar.

Katılım Koşulları ve Kurallar

İznik Ultra Maratonu Kural Kabul ve Ek Feragatname Beyanı

1- İznik Ultra Maratonu parkurları ilan edildiği saatte toplu çıkış ile başlar.

2- Göğüs numalaraları hep görünür olacak şekilde takılır. Parkurlarda bir numara kâğıdı önde, diğer numara kâğıdı arkada görünmelidir.

3- İşaretli parkurlar takip edilerek koşulur.

4- Genel erkekler ve kadınlar sıralaması oluşturulurken start işareti anı temel alınır ve ne zaman başlangıç halısından geçildiğine bakılmaksızın finiş çizgisini önce geçen önde bitirmiş olarak kabul edilir.

5- Parkurları tamamlayanlara ilgili parkur için bitirme madalyası verilir.

6- İznik Ultra Maratonu kapsamındaki her yarış kendi içinde ayrıca değerlendirilir. Bir yarışı tamamlayamayan kişi daha kısa bir yarışı bitirmiş kabul edilemez, bitirme hediyesini almaya hak kazanamaz.

7- Aşağıdaki Ceza ve Diskalifiye durumları gerçekleştiğini saptayan organizasyon yarışmacıya gerekli ceza ve cezaları uygular:

8- Yarış sonuçlarına itirazınız olması durumunda yarıştan sonra 7 gün içinde yaris@maceraakademisi.com adresinden bize ulaşmanızı bekliyoruz.

8- Katılımcılar Risk Kabul Formu'nu imzalayarak kendi sorumlulukları ile yarışırlar.

9- GPSli kol saati kullanmak ve organizasyonun verdiği data ile koşmak serbesttir. Organizasyonun yayınladığı haritalar dışında haritayla koşulamaz. Kulaklıkla müzik dinlemek serbesttir.

10- Yarışma sırasında genel trafik, mülkiyet ve güvenlik kurallarına uymak yarışmacının kendi sorumluluğudur. Organizasyon tarafından men edilmiş bölge, geçit ve yöntemler kullanılması yasaklanmıştır.

11- Yarışmayı çeşitli sebeplerle bırakanlar MUTLAKA organizasyona haber verir ve varışa gelir. Yarışma setini iade eder. Bu kişiler tekrar araziye çıkamaz, diğerlerine yardım edemez.

12- Yarışma sırasında burada yazmayan konularda TAF (Türkiye Atletizm Federasyonu) kuralları uygulanır.

13- Koşucular Macera Akademisi'nin gelecek ve şimdiki organizasyonları hakkında bilgilendirme amaçlı mail ve kısa mesaj gönderme hakkına sahip olduğunu kabul eder.

14- Yarışma boyunca çekilen fotoğraf ve diğer görüntülerin hakları organizasyona aittir, herhangi bir hak talep edilemez.