Erciyes Ultra Sky Trail

Etkinlik Hakkında Genel Bilgiler

Erciyes Ultra Sky Trail 4 farklı mesafeden oluşan bir yarıştır. 

 

4.5K Vertical Kilometer Genel Bilgi
Erciyes Dikey Kilometre (vertical kilometer,vk), Kayseri ili sınırları içerisinde yer alan 3917 m.  yüksekliğindeki Erciyes Dağı’nın kuzey yüzünde 4.5km uzunluğunda 1000 m+ tırmanış içeren bir vertical kilometer yarışıdır. Koşu, 2 Temmuz 2021 tarihinde saat 09:00’da Erciyes Dağı/ Hisarcık Kapı-Yalçın Kayak liftinin başlangıç noktasının 400m altında bulunan start alanından başlar. Katılımcıların 50 dakika içerisinde 2,7 km, 2940 m yükseklikte bulunan kontrol noktasına ulaşmaları ve 2 saat içerisinde parkuru tamamlamaları gereklidir.

12K  Hacılar Kapı - Tekir Kapı Genel Bilgiler
Erciyes Hacılar Kapı – Tekir Kapı  12K Trail, Kayseri ili sınırları içerisinde yer alan 3917 m. yüksekliğindeki Erciyes Dağı’nın doğu eteğinde koşulan 12 km uzunluğunda  830 m+ irtifa kaybı içeren bir dağ patika koşusudur. Koşu, 3 Temmuz 2021 tarihinde saat 09:00’de Erciyes Dağı/Hacılar kapı kayak merkezinden başlar ve Tekir kapı kayak merkezinde son bulur. Katılımcıların kısmi yeterlilik esasına göre, 3 saat içerisinde parkuru tamamlamaları gereklidir. Kısmi yeterlilik, katılımcıların karşılaşabilecekleri doğa koşullarında güvenli bir şekilde koşularına devam etmelerine olanak sağlayacak malzemeleri yanlarında taşımaları anlamına gelmektedir.

25K  Trail Run Genel Bilgiler
Erciyes 25K Trail, Kayseri ili sınırları içerisinde yer alan 3917 m. yüksekliğindeki Erciyes Dağı’nın doğu ve kuzey eteklerini ve vadilerini geçerek koşulan 25 km uzunluğunda 1.400 m+ irtifa kazanımı içeren bir dağ patika koşusudur. Koşu, 3 Temmuz 2021 tarihinde saat 08:00’de Erciyes Dağı/Sarıgöl’ de bulunan başlangıç noktamızdan başlar ve Tekir Plato’da bulunan Erciyes kayak merkezinden son bulur. Katılımcıların kısmi yeterlilik esasına göre, 6 buçuk saat içerisinde parkuru tamamlamaları gereklidir. Kısmi yeterlilik, katılımcıların karşılaşabilecekleri doğa koşullarında güvenli bir şekilde koşularına devam etmelerine olanak sağlayacak malzemeleri yanlarında taşımaları anlamına gelmektedir.

64K Erciyes Ultra Sky Trail Genel Bilgiler
Erciyes Ultra Sky Trail, Kayseri ili sınırları içerisinde yer alan 3917 metre  yüksekliğindeki Erciyes Dağı’nın çevresinde  koşulan 64 km uzunluğunda 3000 m+ irtifa kazanımı  içeren bir dağ patika  koşusudur. Koşu, 3 Temmuz 2021 tarihinde saat 05:30’da Erciyes Dağı/Tekir Yaylası’nda bulunan kayak merkezinden başlar ve Tekir Göletinde (Erciyes Kayak Merkezi) son bulur. Katılımcıların kısmi yeterlilik esasına göre, 15 saat içerisinde parkuru tamamlamaları gereklidir. Kısmi yeterlilik, katılımcıların karşılaşabilecekleri doğa koşullarında güvenli bir şekilde koşularına devam etmelerine olanak sağlayacak malzemeleri yanlarında taşımaları anlamına gelmektedir

Katılım Koşulları ve Kurallar

Katılım Şartları
Koşu 18 yaşın üzerinde herkesin katılımına açıktır. Ancak, koşunun dağ koşullarında gerçekleştirileceği dikkate alındığında, katılımcıların dağ ve patika koşularında deneyimli olması önerilir. Katılımcıların 2-3 Temmuz 2021 tarihinde geçerli ve koşmalarına engel olmadığını belirtir bir sağlık belgesine veya ilgili bir spor federasyonundan onaylı sporcu lisansına sahip olmaları gerekmektedir. İlgili belgeler koşu öncesi organizasyona ibraz edilecektir.