Eker I Run

Etkinlik Hakkında Genel Bilgiler

Eker I Run koşusu, Eker Süt Ürünleri A.Ş. tarafından gerçekleştirilmektedir. İlk defa 2014 yılında yaklaşık 400 katılımcı ile organize edilen etkinliğin kayıtlı yarışmacı sayısı 4 yılda 4 katından fazla artarak 1800’lere ulaşan etkinliğin organizasyonu Macera Akademisi – MCRRACESETTER aracılığı ile üstlenilmiştir.

Eker Süt Ürünleri A.Ş. kuruluşunun 42. yılını, 2019 yılında 6. kez düzenlenen Eker I Run koşusunda 42,1KM uluslararası tescilli maraton parkuru ile kutluyor. Önceki senelerde 5K, 15K ve 4-12 yaş grubu çocuklar için Minik Adımlar parkurları olan etkinliğe 6. yılında paten yarışı ve 42,1KM maraton parkuru eklenildi. Uludağ’dan başlayıp, Eker Meydan önünde bitecek olan maraton, aynı zamanda Türkiye’nin ilk “yokuş aşağı (down hill)” maratonudur.

Sosyal sorumluluk iş birliği son 2 senedir Adım Adım ile yapılan etkinliğin 2018 yılındaki ilk yardımseverlik koşusunda 217 gönüllü koşucu aracılığıyla 1983 kişi, toplam 120.554TL bağış yaptı. 2019 yılında hem kayıtlı yarışmacı sayısında, hem de yapılacak bağış koşularında toplanacak bağış tutarlarında rekorlar kırılması bekleniyor.

Katılım Koşulları ve Kurallar

1- Eker I RUN Koşusu parkurları ilan edildiği saatte toplu çıkış ile başlar.

2- Göğüs numaraları hep önden görünür olacak şekilde takılır.

3-İşaretli parkurlar takip edilerek koşulur

4- Parkurları tamamlayanlara ilgili parkur için bitirme madalyası verilir.

5- Bütün parkurlarda en hızlı tamamlayan kazanır.

6- Katılımcılar Risk Kabul Formu'nu imzalayarak kendi sorumlulukları ile yarışırlar.

7- GPSli kol saati kullanmak ve organizasyonun verdiği data ile koşmak, kulaklıkla müzik dinlemek serbesttir.

8-Yarışma sırasında genel trafik, mülkiyet ve güvenlik kurallarına uymak yarışmacının kendi sorumluluğudur.

Yarışmayı çeşitli sebeplerle bırakanlar MUTLAKA organizasyona haber verir ve varışa gelir.

10- Eker I Run koşusu parkurlarında RFID çip sistemi kullanılacaktır. - Çip okutmak yarışmacının sorumluluğudur. Çipini kaybeden yarışmacı diskalifiye edilir.

11- Yarışma boyunca çekilen fotoğraf ve diğer görüntülerin hakları organizasyona aittir, herhangi bir hak talep edilemez.

12- Yarışma sırasında burada yazmayan konularda TAF (Türkiye Atletizm Federasyonu) kuralları uygulanır.

13- Parkurun bir kısmı trafiğe açık yollardan geçebilir. Trafik kurallarına uymak ve araçlara dikkat edip emniyetli geçiş yapmak yarışmacının sorumluluğundadır.

14- Yarışmacıların taşıması gereken zorunlu malzeme yoktur. Yarış boyunca hava koşullarına uygun kıyafet ve ilan edilen su/ikmal istasyonları arasında beslenme ihtiyaçlarını karşılamak yarışmacının sorumluluğundadır.

15- Organizasyon hakemleri ve görevli sağlık personeli tarafından yarışa devam etmesi sakıncalı bulunan kişilerin yarışı durdurulur. Bu karar kesindir ve itiraz edilemez.

16- Yarış ve çevre koruma kurallarına uymamak, görevli ve gönüllülerle tartışmak çeşitli zaman cezalarıyla veya diskalifiye ile sonuçların.

17- Göğüs numaraları ve çipler değiştirilemez, devredilemez. Göğüs numaraları ve çipler kayıt sahibi kimlik ibrazı ile teslim edilir. Etkinlik günü sonrasında kit ve kit malzesi dağıtımı yapılmayacaktır.

18- Yarışmaya katılan herkes bu kural ve şartları peşinen kabul etmiş sayılır.