Dağyenice Ultra Trail

Etkinlik Hakkında Genel Bilgiler

KATILIM ŞARTLARI

Koşu 18 yaşın üzerinde herkesin katılımına açıktır. 32K ve 59K Katılımcılarının 22 Mayıs 2021 tarihinde geçerli ve koşmalarına engel olmadığını belirtir bir sağlık belgesine veya bir spor federasyonundan onaylı sporcu lisansına (Atletizm veyaTriatlon Federasyonları)sahip olmaları gerekmektedir. İlgili belgeler koşu öncesi organizasyona ibraz edilecektir. Koşucuların atletik hazırlıklarının olması ve farklı hava ve doğa şartlarına uygun kıyafetler giymeleri gerekmektedir.

GENEL KURALLAR

* Koşu herkesin katılımına açıktır. 32K ve 59K Katılımcılarının koşmalarına engel olmadığını belirten 6 aylık bir sağlık belgesine veya bir spor federasyonundan onaylı sporcu lisansına sahip olmaları gerekmektedir. İlgili belgeler koşu öncesi organizasyona ibraz edilmelidir. ( Sağlık raporu 13K için gerekli değildir)

* Katılımcılar Risk Kabul Formu'nu imzalayarak kendi sorumlulukları ile yarışırlar.

* Yarışmacılar kısmi-kendi kendine yeterlilik esasına göre ancak belli noktalarda kısmi ikmal ve yardım alabilir. Koşucular tarafından taşınması gereken zorunlu malzemeler, giysiler, yiyecek ve içecekler vardır.

* Yarışmacılar göğüs numaralarını her zaman görünür şekilde takmalıdır.

* Yarışmacılar yarış programında belirtilen zamanda başlangıç noktasında bulunmalıdır.

* Yarış boyunca tüm kontrol noktalarından geçmelidir. Kontrol noktalarından geçmeyen yarışmacılar diskalifiye edilir.

* Yarışmayı terk eden sporcular organizasyona bilgi vermekten sorumludur.

* Yarışma boyunca çekilen fotoğraf ve diğer görüntülerin hakları organizasyona aittir, herhangi bir hak talep edilemez.

*Yarışma süresince 32K,ve 59K parkurlarında kulaklıkla müzik dinlemek yasaktır.

*65 yaş üstü katılımcılar, EKG ve Kardiyologdan almış oldukları sağlık raporuyla yarışmaya katılırlar.

Paralimpik (Engelli) koşucu kayıtları sadece 13k Parkuru için alıncaktır.

Engelli raporunun abacioglu@gmail.com adresine mail atılması gerekmektedir.
Burak Abacıoğlu’nun onayından sonra sporcular kayıt olabilecektir.

Katılım Koşulları ve Kurallar

UYGUNLUK
Katılımcılar, Dağyenice Ultra Trail veya Koşusu'na kaydolarak Katılım Koşullarını kabul ve beyan etmiş olur.
Bu bağlamda;
1.1 Koşu 18 yaşın üzerinde herkesin katılımına açıktır. 32K ve 59K Katılımcılarının 22 Ağustos 2020 tarihinde geçerli ve koşmalarına engel olmadığını belirtir bir sağlık belgesine veya bir spor federasyonundan onaylı sporcu lisansına sahip olmaları gerekmektedir. İlgili belgeler koşu öncesi organizasyona ibraz edilecektir. Koşucuların atletik hazırlıklarının olması ve farklı hava ve doğa şartlarına uygun kıyafetler giymeleri gerekmektedir.
1.2 Katılımcıların ulusal ya da yerel kanunlar nedeniyle, Dağyenice Ultra Trail veya Koşusu'na katılmalarına izin verilmemesi halinde, organizatör sorumlu olmayacaktır.
1.3 Kişi başına tek bir girişe/kayda izin verilir.
1.4 Organizatör, katılımcının tüm kimlik bilgilerini doğrulama hakkına sahiptir. Kimlik bilgileri hakkında hatalı veriler içeren kayıtlar, uygunsuz kabul edilecektir.
1.5 Organizatör, toplam katılımcı sayısını sınırlama hakkını saklı tutar. Böylesi bir durumda; katılımcılara, www.dageniceultra.com sayfasından bilgi verilecektir.
1.6 Özel kategori yarışlarının mevcut olduğu hallerde; Organizatör, www.dagyeniceultra.com'da zamanında duyurulacak şekilde, minimum ve maksimum katılımcı sayısı belirleme hakkını saklı tutar.
1.7 Dağyenice Ultra Trail veya Koşusu sadece Organizatörün takdiriyle koşulacaktır. Organizatörün etkinlik ile bağlantılı bütün konularla ilişkili kararı nihaidir ve hiçbir yazışmaya girilmeyecektir.