Arnica Frig Ultra Maratonu

Kayıt Ol
Kayıt Ol
Kayıt Ol
Kayıt Ol
Kayıt Ol
Kayıt Ol

Etkinlik Hakkında Genel Bilgiler

Frig Ultra Maratonu: 17 Eylül 2022 Cumartesi Günüdür. Afyonkarahisar Kale Yarışı: 18 Eylül 2022 Pazar Günüdür. Detaylı bilgi etkinlik programında yer almaktadır.
Katılımcıların ve koşucuların gelişinden önce ek sağlık kontrolleri veya koşulları Resmi kurumlarca talep edilebilir.(ateş ölçümü vb.)
17-18 Eylül 2021 tarihinde gerçekleştirecek olduğumuz Frig Ultra Maratonu için kontenjanımız, 1500 katılımcı ile sınırlıdır.
Frig Race 6K, Frig Trail 11K, Frig Short Trail 22K  Frig Medium Trail 44K ve Frig Ultra Marathon 66K olmak üzere beş farklı kategoride yapılan bir arazi yarışmasıdır.Yarışma boyunca yarışmacılar Gizemli Frigya güzelliklerini görme şansını yakalayacaktır.
Afyonkarahisar Castle Race 2K parkurundan oluşur. 700+ merdivenin çıkıldığı limitini keşfetmek isteyen her sporcu için vazgeçilmez bir yarıştır.
Yarışmacılar yarış boyunca organizasyon tarafından işaretlenen parkurda koşacaktır. İşaretler arazi yapısına göre minimum 10 metre maksimum 100 metre aralıklar ile konulmuştur.
İşaretleri takip ederek parkurda koşmak yarışmacının sorumluluğundadır. Patika koşularının doğasında kaybolmak (yanlış yerde koşmak) vardır.Organizasyon yarış öncesinde parkurda değişiklik yapma hakkına sahiptir. Yapılan değişikler yarış öncesinde yarışmacılara duyurulacaktır.
Her katılımcı sadece kendisine ait feragatnamesini imzalamak zorunda olduğu için kit dağıtım masasında katılımcılarımız yalnızca kendisine ait kit çantasını alabilir. 
Frig Ultra Maratonu ile ilgili güncel bilgileri @frigultra ınstagram sosyal medya hesabını takip ederek de ulaşabilirsiniz.
18 yaşını doldurmamış katılımcılarımız 11K üstü parkur yarışına katılım sağlayamamaktadır. 6K ve 11K yarışları için ebeveyn izin dilekçesini kit dağıtım masasına ibraz etmek zorundadır.
Gönüllülük için bilgi@frigultra.org adresine e-mail atmanızı rica ederiz
Yarış bilgilendirme toplantısı instagram @frigultra canlı yayın formatında sosyal medya hesaplarından yapılacak olup, katılımcılar saat ve gün hakkında bilgilendirilecektir.
Covid-19 ile gelişen durumda organizasyon tarafından Dropbag verilmeyecektir. Katılımcıların kendi Drogbag 'lerine isim ve soyismini yazarak organizasyon ekibine teslim edebilir.

Katılım Koşulları ve Kurallar

Organizasyon Türkiye Atletizm Federasyonunun Covid-19 yönergesine uygun olarak organize edilecektir.

Koşu herkesin katılımına açıktır.
Katılımcıların koşmalarına engel olmadığını belirten 6 aylık bir sağlık belgesine (2K,6K, 11K ve 22K için gerekli değildir) veya bir spor federasyonundan onaylı sporcu lisansına sahip olmaları gerekmektedir. İlgili belgeler koşu öncesi organizasyona ibraz edilecektir.
Katılımcılar Risk Kabul Formu'nu imzalayarak kendi sorumlulukları ile yarışırlar.
Yarışmacılar kısmi-kendi kendine yeterlilik esasına göre ancak belli noktalarda kısmi ikmal ve yardım alabilir.
Taşınması gereken zorunlu malzemeler, giysiler, yiyecek ve içecekler vardır.
Yarışmacılar göğüs numaralarını her zaman görünür şekilde takmalıdır.
Yarışmacılar yarış programında belirtilen zamanda başlangıç noktasında bulunmalıdır.
Yarış boyunca tüm kontrol noktalarından geçmelidir. Kontrol noktalarından geçmeyen yarışmacılar diskalifiye edilir.
Yarışmayı terk eden sporcular organizasyona bilgi vermekten sorumludur.
Yarışma boyunca çekilen fotoğraf ve diğer görüntülerin hakları organizasyona aittir, herhangi bir hak talep edilemez.
Yarışma süresince kulaklıkla müzik dinlemek yasaktır.(66K koşucuları için geçerlidir.)
65 yaş ve üstü katılımcılar, EKG ve Kardiyologdan almış oldukları sağlık raporuyla yarışmaya katılırlar.
Yarışmacıların yarış öncesi "Katılımcı Taahhütnamesi" imzalamaları gerekmektedir.

Yarışmacılar yarış programında belirtilen zamanda başlangıç noktasında bulunmalıdır.